Przekaz Słowa Bożego, jest istotną częścią Liturgii Paschalnej. Przygotowanie Liturgii słowa wymaga szczególnej staranności. Znalazło się na tyle chętnych, że mozna było liturgię właściwie poprowadzić. Teksty były wcześniej omówione i przydzielone, można było przeczytać w domu, przemyslec treść, aby oddać słowem i przekazać, to co w tekście jest zawarte.

Jakość wykonanych zdjeć jest słaba. ale dla zobrazowania tak ważnej posługi, wklejam je na stronę. Nie zawsze, ci, którzy umieją posłużyć się aparatem, chcą usłużyć swoimi umiejętnościami...  Większość zdjęć wykonują posługujacy w Liturgicznej Służbie Ołtasrza - Dziękujemy za tę posługe, bez was, nie było by tej kroniki.

Księga Wyjścia; przepisy o wieczerzy paschalnej

Ps 116; Kielich Przymierza to Krew Zbawiciela

z I listu do Koryntian; Ustanowienie Eucharystii

Modlitwa Powszechna c.d.

Czytanie z księgi Izajasza; Przebity za nasze grzechy ...

Ps 31; Ojcze, w Twe ręce składam Ducha mego ...

Z listu do Hebrajczyków; Chrystus stał się sprawcą zbawienia dla wszystkich, którzy Go słuchają ...

Męka naszego Pana Jezusa Chrystusa ....

Tego roku przybliżone zostały wiernym wszystkie teksty biblijne...W przekazie Słowa Bożego służyli: -

Powrót

Cała liturgia Wielkiego Postu, ma jeden zasadniczy cel - doprowadzić nas do spotkania z Jezusem - naszym Zbawicielem. Komunia Święta jest znakiem, że skutecznie wykorzystaliśmy ten szczególny czas, jakim są dni Wielkiego  Postu.

 

Modlitwy przed Komunią świętą

     Wszystkie sakramenty Nowego Przymierza wymagają przygotowania od człowieka, który pragnie przyjąć je godnie, ale jedne więcej, drugie mniej. Bo innego rodzaju przygotowania trzeba do przyjęcia sakramentu chrztu, innego - do ostatniego namaszczenia, innego jeszcze przed spowiedzią, bo wymaga szczególnej uwagi i wyznania grzechów. Jeszcze staranniejsze przygotowanie powinno poprzedzać przystąpienie do Najświętszego Sakramentu Ołtarza, gdyż jako największy z sakramentów, wymaga od przyjmującego lepszej dyspozycji... /Źródło Internet/

 

Wiekuisty i wszechmocny Boże, przychodzę do Sakramentu Twego jednorodzonego Syna, mego Pana Jezusa Chrystusa, jako chory do lekarza, jako nieczysty do źródła miłosierdzia, jako ślepy do światła jasności wiecznej, jako ubogi do Pana nieba i ziemi, jako nagi - do Króla chwały. Błagam więc, Panie, przez Twą nieskończoną dobroć i miłosierdzie, racz uleczyć mą chorobę, oczyścić mnie z tego brudu, oświecić mą ślepotę, wzbogacić mnie w mym ubóstwie i okryć moją nagość, abym w ten sposób przygotowany mógł przyjąć Chleb aniołów, Króla królów, Pana panów z tak wielkim szacunkiem i bojaźnią, z taką skruchą i prawdziwą miłością, z taką wiarą i czystością, i z taką pokorą, i tak dobrym postanowieniem, jakich wymaga zbawienie mej duszy. Daj, Panie, abym przyjął nie tylko Sakrament, lecz także moc i łaskę z niego płynącą. Najmiłościwszy Ojcze, udziel mi tej łaski, abym zasłużył na oglądanie w życiu przyszłym, bez zasłony, Syna Twego, którego chcę teraz w tym życiu przyjąć utajonego. Który z Tobą żyje i króluje na wieki wieków.

 

MODLITWA PRZED PRZYJĘCIEM JEZUSA W EUCHARYSTII

Jezu, ja, grzesznik, proszę Cię o przebaczenie.

Nie jestem godzien, abyś przyszedł do Mnie,

ale powiedz tylko słowo, a będzie uzdrowiona dusza moja.

Kyrie elejson! Chryste elejson! Wybacz mnie, grzesznemu!

 

Duszo Chrystusowa, uświęć mnie.

Ciało Chrystusowe, zbaw mnie,

Krwi Chrystusowa, napój mnie.

Wodo z boku Chrystusowego, obmyj mnie.

Męko Chrystusowa, pokrzep mnie.

O dobry Jezu, wysłuchaj mnie.

W ranach swoich ukryj mnie.

Nie dopuść mi oddalić się od Ciebie.

Od złego ducha broń mnie.

W godzinę śmierci wezwij mnie.

I każ mi przyjść do siebie,

Abym z świętymi Twymi chwalił Cię,

Na wieki wieków. Amen.

 

Modlitwa św. Ignacego z Loyoli

 

     Uwielbiam Cię i dzięki składam, mój Zbawicielu i Panie, Jezu Chryste, za wszystkie Twoje dobrodziejstwa, a zwłaszcza za tajemnicę twego świętego Wcielenia, za Twe święte narodzenie, za Twe obrzezanie, za ofiarowanie w świątyni, za ucieczkę do Egiptu, za post i kuszenie, za trudy Twych wędrówek, za głoszenie kazań, za prześladowanie ze strony świata, za ból i cierpienia Twojej tak bardzo ciężkiej męki i za wszystko, co na tym świecie zrobiłeś i wycierpiałeś dla mnie, a jeszcze bardziej za miłość, z jaką to znosiłeś - miłość bez porównania większą od cierpienia. A przede wszystkim dziękuję Ci za to, że raczysz posadzić przy Twym stole tak nędznego i podłego grzesznika i uczynić go uczestnikiem Twego Bóstwa i nieskończonych skarbów wysłużonych Twoją męką. Boże mój i Zbawicielu, czymże Ci odpłacę za ten nowy dowód miłosierdzia, za to, że raczysz zniżyć niebo Twej wielkości i zstąpić do bagna naszej podłości? Kim Ty jesteś, a kim my, ażebyś Ty, Panie wielkiego majestatu, zechciał zstąpić do naszych lepianek? Niebo jest Twoją stolicą, ziemia jest podnóżkiem stóp Twoich (Iz 66,1), a chwała majestatu wszystko napełnia. Jakże więc chcesz, Panie, spoczywać w tak nędznych szopach? Czy to możliwe, mówi Salomon, że Bóg zamieszka z ludźmi na ziemi? Jeśli niebiosa i niebiosa niebios z całym swym ogromem nie wystarczą, aby Cię pomieścić, jakże wystarczy ten maleńki domek, który Ci wybudowałem (l Krl 8,27)? O, cóż to za wielki cud, że Ten, który zasiada na cherubinach (Dn 3,55), i stamtąd spogląda w otchłanie - zstępuje, aby spocząć w tej otchłani i w niej umieścić tron dla swego majestatu.

 

Zbyt małą rzeczą wydało Ci się wysłać aniołów, aby nas strzegli (Ps 90,11), ale Ty sam, Pan aniołów (Hbr 1,6), zechciałeś przyjść do nas, wstąpić do naszych dusz i ciał, i tam własnymi rękami robić wszystko dla przywrócenia nam zdrowia (Mt 18,11). Tam odwiedzasz chorych, dodajesz sil słabym, podnosisz upadłych, pocieszasz smutnych, zachęcasz tych, co stracili ufność, nauczasz nieumiejących, prostujesz drogi wykolejonych, karmisz głodnych i rozpalasz letnich w ogniu Swej miłości. Na koniec Ty sam jesteś Tym, który leczy wszystkie nasze choroby, i to nie czyimiś rękami, ale własnymi, nie innym lekarstwem, jak swoim Ciałem i Krwią. O, dobry Pasterzu! Jak wiernie spełniłeś obietnicę, daną przez Proroka, który mówił: "Ja będę pasł moje owce i dam im spokojny sen, zagubioną odszukam, zabłąkaną sprowadzę do zagrody, dodam sił słabej, a tłustą i mocną będę ochraniał" (Ez 34,15-16).

 

Cieszę się, Boże mój, gdy przypomnę sobie ów wielki cud, jaki się stał za sprawą ciała zmarłego proroka Elizeusza: zmartwychwstał inny zmarły, którego zbójcy ukryli w grobie proroka (2 Krl 13,21). Jeśli taką moc miało nieżywe ciało proroka, ileż więcej może żywe Ciało Pana proroków? Nie masz władzy mniejszej niż Twój prorok, Panie, moja dusza nie jest żywsza niż tamto ciało i nie mniejszą moc ma to dotknięcie niż tamto. Dlaczegóż więc nie miałbym doznać takiego samego dobrodziejstwa? Dlaczegóż ciało poczęte w grzechu miałoby sprawiać większy cud niż Ciało poczęte z Ducha Świętego? Dlaczego miałoby być bardziej uczczone ciało sługi niż Ciało Pana? Dlaczego Twoje święte Ciało nie mogłoby wskrzeszać dusz, które do Ciebie przychodzą, skoro tamto ciało wskrzesiło ciało dotykające się go? Ponieważ zaś tamten człowiek, nie starając się o życie, za sprawą świętego ciała otrzymał to, czego nie szukał, niechże spodoba się Twemu nieskończonemu miłosierdziu, abym ja, skoro szukam życia za pośrednictwem godnego uwielbienia Sakramentu, został za jego sprawą wskrzeszony tak, abym nie żył już dla siebie, tylko dla Ciebie. O dobry Jezu, błagam Cię z pokorą, abyś zechciał ze względu na Twą niezmierzoną miłość, która Ci kazała wcielić się, cierpieć i umrzeć za mnie, oczyścić mnie ze wszystkich grzechów i przyozdobić Twymi cnotami i zasługami, a nadto dać łaskę, abym przyjął ten Sakrament z taką pokorą i szacunkiem, z taką bojaźnią i drżeniem, z takim żalem za grzechy i postanowieniem poprawy, i z taką miłością, jakiej godna jest ta wzniosła Tajemnica.

 

Daj mi także czystość intencji, abym przyjął ten Sakrament na chwałę Twego świętego Imienia, jako ratunek na wszystkie moje słabości i potrzeby, abym mógł bronić się przed wrogiem tą bronią, abym wzrastał w życiu duchowym z pomocą tego Pokarmu, abym stał się jednym z Tobą z pomocą tego Sakramentu miłości, abym ofiarował Ci tę Tajemnicę dla zbawienia wszystkich wiernych, żywych i umarłych, żeby wszyscy doznali pomocy za sprawą tego Sakramentu, ustanowionego dla zbawienia wszystkich. Który żyjesz i królujesz. Amen.

 

MODLITWA UWIELBIENIA

Mój Boże, kocham Cię.

To z obfitości Swojej Miłości i dzięki Swemu Miłosierdziu

ukazałeś mi Swoje Światło.

Błogosławione niech będzie Twoje Święte Imię. Amen.

 

MODLITWA UWIELBIENIA

Niech Pan i Bóg Wszechmogący będzie błogosławiony.

Niech Jego Królestwo panuje w Wiecznej Chwale.

Niech Jego Święte Imię będzie uwielbione.

Niech Jego Słowo wniknie do wszystkich serc

i niech w nich spocznie. Amen.

 

MODLITWA UWIELBIENIA

Kocham Cię, Jezu,

Ty jesteś moją radością, moim oddechem,

moim wypoczynkiem, moim spojrzeniem,

moim uśmiechem.

 

MODLITWA UWIELBIENIA

Kocham Cię, Panie, oddycham dla Ciebie,

dla Ciebie się uśmiecham, ufam Tobie, wierzę w Ciebie,

Ty jesteś moją Radością, moją Siłą, moim Pokojem.

 

MODLITWA UWIELBIENIA

Chwała niech będzie Bogu!

Błogosławiony niech będzie nasz Pan!

Uwielbiony niech będzie Pan!

Pozwól mi kroczyć u Twego Boku. Amen.

 

MODLITWA UWIELBIENIA

Ojcze Miłosierdzia, trwam w adoracji u Twoich Stóp.

Ufam Tobie i wierzę w Ciebie. Kocham Cię nieskończenie. Amen.

 

MODLITWA  UWIELBIENIA

Dopóty w Tobie moja dusza znajduje przyjazne schronienie,

dopóki rozszalała nawałnica się nie zakończy.

Do Nieba zwracam moje ucho, by usłyszeć Twój Czuły Głos, zawsze tak pocieszający.

Nie mam się czego bać, pociesza mnie Twoja Święta Obecność u mego boku.

Nikt nie może zastąpić Twojej Wierności.

Odtąd Ty, Najwyższy, Pan nad Panami, mój Odkupiciel jesteś moim Mistrzem,

a ja całkowicie zdaję się na Ciebie.

Moją duszę i moje serce składam w Twoje Boskie Ręce. Amen.

 

MODLITWA  UWIELBIENIA

Moje spojrzenie kieruję na Ciebie, mój Panie, myślę o Tobie bez przerwy.

Ty jesteś moim Pokarmem, moim Chlebem i moim Winem,

nie potrzebuję nic innego na tym wrogim świecie.

Moja dusza jest spragniona Ciebie, z powodu Ciebie moje wargi są wysuszone.

Ty jesteś moim Bogiem, który mnie szukał i kształtował, pomimo mojej nędzy.

Pozwól mi przebywać w Twoim Najświętszym Sercu. Amen.

 

 

MODLITWA  UWIELBIENIA

Błogosławiony niech będzie nasz Pan, Bóg Miłosierdzia, bo lud Swój nawiedził!

Przyszedł mu na pomoc; przyszedł dać Światło tym, którzy w cieniach i mrokach śmierci mieszkają.

Chwała niech będzie Temu, który przychodzi prowadzić nasze kroki na drogę Pokoju i Miłości. Amen.

Adoracje Najświętszego Sakramentu - Wielki Piątek.

Grupowe czuwania, całymi rodzinami przed Najświętszym Sakramentem w CIEMNICY, wydaje się być trafioną propozycją, gdyż wierni chetnie na te czuwania przychodzą. Dziękujemy tym wszystkim, którzy w poszczególnych grupach przygotowują prowadzenie adoracji. Bóg zapłać.

Ciemnica; miejsce przechowywania Najświętszego Sakramentu na pamiątkę uwięzienia Pana jezusa.

 

Modlitwa przed Najświętszym Sakramentem


AKT DZIĘKCZYNIENIA

Z pokłonem najgłębszym przyjmij, o Jezu najgorętsze dzieki za wszystkie łaski Twoje, a szczególnie za ten nieoceniony dar Twojej miłości. Dzięki Ci, o Jezu.

 

 

AKT DZIĘKCZYNIENIA

Za to, że jesteś obecny nieustannie w tylu kościołach na całym świecie. Dzięki Ci, o Jezu!

 

 

 

Za to, że tyle dusz karmisz i uświęcasz Ciałem i Krwią swoją. Dzięki Ci, o Jezu!

 

AKT DZIĘKCZYNIENIA

Za to, że się nam ukazujesz na tym tronie sakramentalnym, by przyjmować nasze hołdy, słuchać

naszych próśb i błogosławić ludowi Twojemu. Dzięki ci, o Jezu!

 

AKT DZIĘKCZYNIENIA

Chwała i dziękczynienie bądź w każdym momencie, Jezusowi w Najświętszym Boskim Sakramencie. Ile minut w godzinie a godzin w wieczności, tylekroć bądź pochwalon, Jezu, ma miłości.

 

Akty ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa 

1. Najświętsze Serce Jezusa, Królu Serc wszystkich, mieszkaj i króluj w sercach naszych i spraw przez łaskę Swoją, abyśmy w duchu czystości i prawdy wzajemnie się miłowali i przynieśli owoce na żywot wieczny. Amen.

 

Akty ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa 

2. O, Serce miłości, w Tobie całą ufność pokładam, bo wszystkiego obawiam się od mej słabości, lecz wszystkiego spodziewam się od Twej dobroci.

 

Akty ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa 

3. Najświętsze Serce Jezusa, wierzę w Twą miłość ku mnie.

 

Akty ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa 

4. Najświętsze Serce Jezusa niech będzie wszędzie kochane.

 

Akty ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa 


5. Jezu cichy i pokornego serca,
uczyń serca nasze według Serca Twego.

 

Akty ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa 

6. Serca Jezusa, w Tobie mą ufność pokładam.

 

Akty ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa 

7. Chwała, miłość, cześć i dziękczynienie Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

 

Akty ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa 

8. Słodkie Serce Jezusa, proszę najgoręcej, spraw, nich Cię co dzień kocham coraz więcej.

 

Akty ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa 

9. Najsłodszy Jezu, nie bądź mi Sędzią, ale Zbawicielem!

 

Trwam przed Tobą, Panie Jezu, ukryty w białej Hostii i wraz z serafinami pragnę śpiewać Tobie pieśń uwielbienia. Święty jesteś Panie Zastępów! Cała ziemia pełna jest Twojej chwały! Dotknij Panie moich warg, przebacz mój grzech, aby moja modlitwa była miła Tobie. Po trzykroć Święty jesteś Królu, Panie Zastępów! Dziękuję Ci, że mogę klęczeć przed Tobą w modlitwie uwielbienia. Gdy aniołowie, stając przed Tobą, zakrywają twarz, ja mogę widzieć Cię oczami wiary, wpatrywać się w Ciebie, Chlebie Życia, i adorować Cię w Eucharystii. Bądź uwielbiony Panie! (kontynuuj tę modlitwę swoimi słowami).

 

 Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów

 

Modlitwa

 Uwielbiam Cię, Panie Jezu, wraz z mieszkańcami nieba i z «wszelkim stworzeniem, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią, i na morzu». «Godzien jesteś, Panie i Boże nasz, odebrać chwałę i cześć, i moc, boś Ty stworzył wszystko, a dzięki Twej woli istniało i zostało stworzone». Tobie Panie, mój Boże, «błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc, na wieki wieków! Tobie chwała, i mądrość, i dziękczynienie, i cześć, i moc, i potęga na wieki wieków! Amen». (Kontynuuj tę modlitwę swoimi słowami. Łącz się w niej duchowo z mieszkańcami nieba).

 

 Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów

 

Modlitwa

 Klękam przed Tobą, Panie Jezu, ukryty w Najświętszym Sakramencie i wraz z psalmistą wysławiam Cię, Panie, mój Boże. Ty jesteś święty. Ciebie wielbi niebo i ziemia i wszystko, co na niej istnieje. I ja pragnę uwielbiać Cię, Jezu, i ofiarować Ci złoto mojej miłości, kadzidło mojej modlitwy i mirrę mojego cierpienia. Tobie, Panie, ukryty w Świętej Hostii składam trud rekolekcyjnego wysiłku i jego owoce. (Kontynuuj modlitwę swoimi słowami. Korzystaj z biblijnych wzorów modlitwy).

 

 Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów

Modlitwa

Klęcząc przed Tobą, Panie Jezu, ukryty w znaku chleba, pragnę Ci powiedzieć: „Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham. Ty wiesz, że pragnę Cię kochać jeszcze więcej”. Naucz mnie, Panie Jezu, coraz gorliwiej, z coraz szerzej otwartym dla Ciebie sercem, powtarzać za św. Piotrem i za Janem Pawłem II wyznanie miłości. Spraw, aby każda chwila adoracji, którą będę przeżywał, zrodziła się z mojej miłości do Ciebie, z pragnienia bycia z Tobą. Pomóż mi wczuć się w pragnienie Ojca Świętego, który mówi o „całodziennej i całonocnej adoracji”. Taką adorację powinny podejmować wspólnoty ludzi wierzących. Ty nigdy nie powinieneś być sam, bo Ty jesteś naszym Bogiem, naszym Zbawicielem, naszą Nadzieją. Dodaj mi odwagi do takiego myślenia i spraw, abym coraz chętniej przychodził na adorację do kościoła i pomagał innym rozbudzić w sercu takie pragnienie. (Kontynuuj tę modlitwę swoimi słowami. Proś o łaskę adoracji dla siebie i dla wszystkich wierzących w Chrystusa).

 

 Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów

Modlitwa

Klęczę przed Tobą, Panie Jezu, obecny w Najświętszym Sakramencie na duchowej rozmowie, na cichej adoracji, w postawie pełnej miłości. Pragnę zrozumieć jak wielkim, nieocenionym, skarbem jest adorowanie Ciebie, mój Boże i Królu, i zaczerpnąć z samego źródła łaski. Wzbudź we mnie, Panie, pragnienie trwania na adoracji. Niech ono rośnie i często prowadzi moje kroki przed tabernakulum, gdzie znajdą przedłużenie i będą mnożyć się owoce mojej komunii z Twoim Ciałem i Krwią, Panie Jezu. Gdzie będą się umacniać więzy łączące mnie z drugim człowiekiem i z Kościołem. (Kontynuuj modlitwę swoimi słowami. Proś o głębsze zrozumienie związku między udziałem we Mszy świętej, a trwaniem na adoracji).

 

Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów
Modlitwa

Klękam przed Tobą, Panie Jezu ukryty w białej Hostii, z ogromną radością i weselem w sercu. Ofiarowałeś mi najbardziej niezwykły dar, dar intymnej bliskości, łaskę pełnego zjednoczenia z Tobą na modlitwie, zaproszenie do rozmowy o najgłębszych pragnieniach i przeżyciach serca. Pozwalasz mi wpatrywać się w biel Hostii i widzieć Cię oczami wiary, wsłuchiwać się w Twoje Słowo i uczyć się od Ciebie. Ty, mój Bóg i Pan, zapraszasz mnie, by być moim nauczycielem modlitwy, by uczyć mnie tajemnicy miłości i zjednoczenia z Tobą. Dziękuję Ci, Panie Jezu, za to niezwykłe wyróżnienie i proszę Cię prowadź mnie po drogach modlitwy. Prowadź mnie do pełni zjednoczenia z Tobą, mój Panie i Królu. Ucz mnie tego wszystkiego, czego sam chcesz mnie nauczyć. (Kontynuuj tę modlitwę swoimi słowami).

 

Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów

Modlitwa

 Klęczę przed Tobą, Panie Jezu ukryty w Najświętszym Sakramencie, wraz z Maryją, Twoją i moją Matką. Ona pierwsza adorowała Ciebie i Ona jest dla mnie wzorem i najlepszą nauczycielką adoracji. Pomóż mi patrzeć Jej oczyma i zdumiewać się Jej zdumieniem. Maryjo, Matko adorująca Syna, ucz mnie wpatrywać się w biel Świętej Hostii z Twoim radosnym zadziwieniem. Wyproś mi spojrzenie przenikliwe, zdolne rozumieć Słowo i spojrzenie rozpromienione radością spotkania ze Zmartwychwstałym. Ucz mnie, Maryjo, Matko moja otwierania serca na dar miłości, na dar Ducha Świętego, który poprowadzi mnie do pełni zjednoczenia z Jezusem. (Kontynuuj tę modlitwę swoimi słowami).

 

 Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów

Modlitwa oddania

Panie Jezu, ukryty w Najświętszym Sakramencie. Wierzę, że jesteś Bogiem i Panem. Wierzę, że jesteś wszechmocny, a Twoja wiedza nie zna granic. Przed Tobą stoją aniołowie, uwielbiając Twój nieskończony majestat i piękno. Wyznaję za św. Pawłem i całym Kościołem, że jesteś obrazem Boga niewidzialnego – Pierworodnym wobec każdego stworzenia. W Tobie zostało wszystko stworzone: i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi, byty widzialne i niewidzialne. Wszystko przez Ciebie i dla Ciebie zostało stworzone. Ty jesteś przed wszystkim i wszystko w Tobie ma istnienie (por. Kol 1, 15-17).

 

 Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów

Choć wobec Twej nieskończonej potęgi i świętości, jestem niczym, a przez grzech występowałem przeciw Tobie, to jednak wezwałeś mnie do przyjaźni z Tobą i do udziału w Twoim boskim życiu. Przebaczasz mi grzechy i wprowadzasz mnie w świat miłości Ojca, Syna i Ducha Świętego. Dlatego dziś pragnę odnowić moje oddanie się Tobie. Pragnę, aby ten czyn był znakiem mojej miłości do Ciebie. Wyrażam go słowami Twego sługi Jana Pawła II.

 

 Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów

Pragnę być „cały Twój” w mojej pracy i odpoczynku. Oddaję Ci mój codzienny trud związany z wypełnianiem obowiązków i czas przeznaczony na odpoczynek. Umocnij mnie, abym solidnie wypełniał powierzone mi zadania i mądrze odpoczywał po wykonanej pracy.

 

Pragnę być „cały Twój”, gdy posyłasz mnie do drugiego człowieka, szczególnie do moich najbliższych. Oddaję Ci każde spotkanie z innymi ludźmi i każdą relację, jaka istnieje między mną a nimi. Nie dopuść, aby nastąpiły między nami podziały i umacniaj naszą wzajemną miłość.

 

Pragnę być „cały Twój” w zdrowiu i chorobie, w radości i smutku. Oddaję Ci mój codzienny krzyż i szczęście, którym mnie napełniasz. Naucz mnie cieszyć się z cieszącymi i płakać z płaczącymi. Pragnę być „cały Twój”... (kontynuuj tę modlitwę swoimi słowami).

 

Przyjmij, Panie Jezu, mój akt oddania. Pomóż mi wytrwać w nim i daj mi łaskę zjednoczenia z Tobą w Twojej Najświętszej Ofierze, którą uobecniasz dla nas w Eucharystii. Spraw, aby święta godzina celebracji eucharystycznej była zawsze dla mnie odnowieniem i potwierdzeniem oddania się Tobie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Zegar

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
9747

Sonda

Czy zamieszczone treści na stronie parafialnej są dla CIEBIE interesujące: - TAK NIE

tak

nie


Polecamy strony

    Dźwięk

    Brak pliku dźwiękowego

    Święta

    Piątek, III Tydzień Wielkanocny
    Rok B, II
    Dzień Powszedni

    Wyszukiwanie

    Statystyki

    Brak własnych statystyk