Zmarł Ks. Franciszek Gąsiorek – emerytowany proboszcz parafii Strzelce Wielkie

W dniu 10 września 2013 roku zmarł Ks. Franciszek Gąsiorek – emerytowany proboszcz parafii Strzelce Wielkie. Msza święta żałobna w Domu Księży Emerytów przy ul. Pszennej 7 w Tarnowie w piątek (13 września) o godz. 10.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Strzelcach Wielkich w piątek (13 września) o godz. 14.00. Nabożeństwo na cmentarzu w Mikluszowicach w piątek (13 września) o godz. 15.30, po którym o godz. 16.00 ciało Zmarłego zostanie złożone do grobu.

Ks. Franciszek Gąsiorek urodził się 14 października 1929 roku w Gawłówku (miejscowości należącej do parafii Mikluszowice). Egzamin dojrzałości złożył w Bochni. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali w dniu 29 czerwca 1955 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Tymbark i Tarnów - Katedra. W latach 1969 – 1997 pełnił urząd proboszcza parafii Strzelce Wielkie. W 1979 roku, przez krótki czas był też wicedziekanem dekanatu Uście Solne. Po przejściu na emeryturę pozostał w parafii Strzelce Wielkie w charakterze rezydenta. Od 2006 roku mieszkał w Domu Księży Emerytów przy ul. Pszennej w Tarnowie.

Ks. Marek Podgórski – notariusz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie

Piątek, Wielki Tydzień