Wielki Tydzień. Bogactwo treści liturgii Wielkiego Tygodnia prowadzi i najpełniej wyraża się w zjednoczeniu z Jezusem w sakramentach świętych a szczególnie w Eucharystii.

Komunia Święta

Procesja z palmami; adoracja N. Sakramentu w ciemnicy; Adoracja N. Sakramentu przy Grobie Pańskim; Adoracja Krzyża; Poświęcenie pokarmów; Procesja rezurekcyjna ...wszystkie te obrzędy pomagają nam w zrozumieniu i przyjęciu wiarą Tajemnicy Eucharystii.

w dymie kadzideł

Tu przejdą grupy adorując Pana Jezusa w Najświętszym Sakrsamencie

Adoracja Krzyża jest wymownym obrzędem. Uczestniczy w nim większość wiernych, którzy są sprawni i mogą przyjść do kościoła.

Podobnie jak do adoracji Krzyża przychodzą wszyscy sprawni, podobnie wierni choćby przez kilkadziesiąt minut starają się uczestniczyć w adoracji Najswiętszego Sakramentu przy GROBIE PAŃSKIM. Największą frekwencją cieszy się poświęcenie pokarmów, mając na uwadze wszystkie dzieci, które wtedy zwyczajowo przyprowadzane są do świątyni przez rodziców.

Adoracja trwać będzie przez całą Wielką Sobotę

Cała parafia gromadzi się na tę chwilę poświęcenia pokarmów o godzinie 12.00

Część koszyków z pokarmami są ustawione przed ołtarzem

Poświęcona woda w tym dniu zabierana jest przez każdą rodzinę w parafii