Podobnie jak w minionych latach na dzień uroczystości Bożego Ciała Pan Bóg pobłogosławił piękną pogodą. Przez kilka dni trwały przygotowania do uroczystości. Poszczególne grupy przygotowywały ołtarze polowe. Inni fretrony, sztandary, zadania w grupach, dzieci zbierały kwiaty do sypania. (Lokalnie dziewczynki sypiące kwiaty w czasie procesji nazywane są "sypiorkami")... Wreszcie sprawy porządkowe i dekoracja kościoła kwiatami. Uroczystość przebiegła w duchu skupienia, modlitwy dziękczynnej za dar Eucharystii. W czasie oktawy w tym przedłużonym dziękczynieniu udział wzięło także wielu parafian. Zakończenie oktawy, jak zwykle zgromadziło pełny kościół wiernych, wśród których dzieci, jak zawsze, zajmowały uprzywilejowane miejsce.

Ołtarz I

Ołtarz II

Ołtarz III

Ołtarz IV - tradycyjnie przy kościele

Godne przyjęcie Komunii Świętej jest istotą Uroczystoci Bożego Ciała. Procesja, publiczne oddanie czci Jezusowi ukrytemu pod postaciami chleba i wina, jest wyrazem wiary w rzeczywistą obecność Jezusa pośród nas. Większość wiernych uczestniczących w tym dniu we Mszy Św. przyjmuje Komunię Św.

Wiele czynności organizacyjnych potrzeba podjąć dla spokojnego przeżycia modlitwy w czsie procesji. Ruch na drogach na ten czas kontrolują strażacy, oni kierują pojazdami. Zwykle w tym dniu ruch jest minimalny, są zorganizowane objazdy, lub na chwilę kierowcy zatrzymują się. Miejsca na ołtarze zostają wybrane tak, aby wszyscy wierni na czas modlitw przy ołtarzu mogli zejść z drogi na dogodne miejsce do modlitwy. Nad małymi dziećmi czuwają rodzice, nadto Dziewczęca Służba Maryjna utrzymuje porządek w czasie procesji. Wcześniej ustalona jest kolejność poszczególnych grup idących w procesji. Wszystko to sprawia, że chociaż na polu, można się skupić i głęboko przeżyć spotkanie z Panem Jezusem.

W tym dniu każda rodzina błogosławi zioła - wieńce . Po uroczystej procesji oprócz błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem jest indywidualne błogosławieństwo dla każdego dziecka. Przynoszą rodzice maleńkie dzieci, przychodzą także do błogosławieństwa uczniowie szkoły podstawowej, Gimnazjum a także - nieco mniej - uczniowie szkoły średniej.