Przygotowujemy się do Ś.D.M.

Ideę Światowych Dni Młodzieży zapoczątkował - dziś już święty - Jan Paweł II.  Dzieło to kontynuowane jest, i rozwija się wielowarstwowo. Spotkania młodzieży lokalne, np., w skali diecezji, dekanatu czy spotkania parafialne, z programem lokalnym. Ale są też ogólnoświatowe, które wymagają długiego i przemyślanego przygotowania.  Przygotowania od strony materialnej, organizacyjnej, ale też i od strony duchowej.

19.09.2014 w dekanacie Pustków – Osiedle odbyło się dekanalne spotkanie młodzieży, na „Górze Śmierci”. W programie spotkania była droga krzyżowa oparta na wspomnieniach bolesnych doświadczeń członów „Szarych Szeregów”, doświadczanych torturami i skazaniem na śmierć.  Wysłuchaliśmy też relacji na temat organizowania się „Szarych Szeregów”.

Z naszej parafii w spotkaniu wzięło udział 17 uczniów. Pośród nich uczniowie już od roku analizujący przygotowania do ŚDM wyznaczonych na 2016 r. w Krakowie.

W kontekście tragicznych wydarzeń jakie miały miejsce w obozie śmierci w Pustkowie, uczestnicy spotkania rozważali o miłości do ojczystej ziemi i kultury, o które walczyli na śmierć i życie Polacy w czasie II wojny światowej.

Dar od Boga jakim jest Ojczyzna pobudza do refleksji szczególnie w tych dniach, kiedy zagraża światu kolejna wojna światowa…

Pełni przeżyć wróciliśmy do domów.