Zmarł Ks. Władysław Gonciarz –

– rezydent w parafii Jasienna, były proboszcz parafii Staszkówka

W dniu 8 marca 2011 roku zmarł Ks. Władysław Gonciarz – rezydent w parafii Jasienna, były proboszcz parafii Staszkówka. Msza święta żałobna w kościele parafialnym w Jasiennej we czwartek (10 marca) o godz. 10.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Łącku we czwartek (10 marca) o godz. 14.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Ks. Władysław Gonciarz urodził się 8 lipca 1928 roku w Łącku. Po ukończeniu Szkoły Średniej wstąpił do WSD w Tarnowie. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk biskupa Karola Pękali, w dniu 9 maja 1954 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Zakliczyn, Rzezawa, Barcice, Żegocina i Ciężkowice. W latach 1969 – 1990 pełnił urząd, najpierw wikariusza ekonoma, a potem proboszcza parafii Staszkówka. Od 1990 roku przebywał w parafii Ciężkowice, jako rezydent z prawami wikariusza, a w latach 1991 – 2004 w parafii Bobowa, również jako rezydent z prawami wikariusza. Od 2004 roku mieszkał w parafii Jasienna w charakterze rezydenta. W latach 1999 – 2003 był członkiem Rady Kapłańskiej Diecezji Tarnowskiej.

Ks. Marek Podgórski – notariusz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie