6 kwietnia - środa - 2016 r. pierwszy raz zagrzmiało.  Pierwszy grzmot był słyszany od kościoła na wschód, ok godziny 17.20; następny drugi - od południowego zachodu i trzeci od południa.

Starsi parafianie zaraz wyciągnęli z tych odgłosów prognozę na lato.  Burze będą gwałtowne i uciązliwe (od wschodu).

Równoległa prognoza: Z obserwacji rozwoju (na wiosnę) brzóz i  olchy.  Jeżeli pierwsza na wiosnę zaczyna się rozwijać brzoza, zapowiada to rok gorący i suchy. Jeżeli pierwsza zaczyna się rozwijać olcha - rok będzie mokry.  Teraz na wiosnę pierwsze zaczęły wypuszczać listki brzozy, co ma wróżyć suche lato.

5 kwietnia termometr od północnej strony - w cieniu, wskazuje ponad 20 stopni Celsjusza

05.04.2016 już kwitną pierwsze drzewa, kwiaty zapylają pszczoły, a bociany wysoko w górze zwiastują ciepłą wiosnę...