Zmarł Ks. Edward Mucha –

– emerytowany proboszcz parafii Stasiówka, rezydent w parafii Zwiernik

W dniu 1 kwietnia 2011 roku zmarł Ks. Edward Mucha – emerytowany proboszcz parafii Stasiówka, rezydent w parafii Zwiernik. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Jamach Wielkich we wtorek (5 kwietnia) o godz. 11.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Ks. Edward Mucha urodził się 5 sierpnia 1937 roku w Jamach Wielkich. Po ukończeniu Szkoły Średniej wstąpił do WSD w Tarnowie. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 24 czerwca 1962 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach Wola Rzędzińska i Mielec – św. Mateusza. Od 1971 roku był rektorem kaplicy i wikariuszem eksponowanym w Stasiówce, a po utworzeniu parafii w 1980 roku pierwszym proboszczem parafii Stasiówka. Urząd proboszcza pełnił do roku 1999. Po przejściu na emeryturę zamieszkał w Domu Księży Emerytów, przy ul. Starodąbrowskiej 33 w Tarnowie. Od stycznia 2007 roku był rezydentem w parafii Zwiernik.

Ks. Marek Podgórski – notariusz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie

Piątek, Wielki Tydzień