Strażacy to parafianie. Jednak jest to grupa osób "mundurowych", przez co wyróżnia się spośród innych parafian, nie tylko ubiorem, ale i szczególną posługą - bezinteresowną pomocą w zagrożeniach pożarem.

Tradycją jest, że w ważniejszych wydarzeniach życia sołectwa, czy parafii czynnie się angażują. Oto galeria zdjęć z Wielkiego Tygodnia - kwiecien 2011.

Bóg zapłać za wieloraką posługę.

Wielki Tydzień - kwiecień 2011

Z homilii:

Dzisiaj Strażacy proszą całą naszą wspólnotę parafialną o modlitwę w ich intencji w przeddzień ich patronalnego święta, jutro przypadającego, z racji liturgicznego wspomnienia św. Floriana.

My wiemy, że św. Florian został wybrany za patrona strażaków, w XII wieku, kiedy zostały relikwie Św. Floriana sprowadzone do Krakowa, to był 1184 r., a niedługo potem wydarzył się ogromny pożar, który zagrażał strawieniem przez ogień całego Krakowa. I wtedy przez modlitwy do św. Floriana skończyło się na spaleniu części dzielnicy Krakowa. Pożar zatrzymał się przed kościołem św. Floriana. Tak  reszta Krakowa została uratowana. Przypisano to ocalenie Krakowa wstawiennictwu św. Floriana.

Wcześniej przez blisko tysiąc lat św. Florian był czczony w Kościele jako mężny wyznawca Chrystusa. Trzeba dzisiaj wspomnieć, że Florian święty został skazany na śmierć dlatego, że nie czcił rzymskich bóstw, ale służył i był wyznawcą Chrystusa.

Strażacy spieszą z pomocą gdy pożar zagraża spaleniem się domu. Chronią domy przed pożarem. Wiemy - jakie jest życie bez domu, bez dachu nad głową.

Niech w parze z tą troską o dom doczesny,  strażacy dają także przykład troski o dom, który mamy przygotowany przez Jezusa w niebie. Jak to czynił św. Florian. Aby pożar grzechów, nie spowodował utraty domu wiecznego. O to dzisiaj modlimy się dla naszych synów, dla naszych mężów, którzy podejmują w naszej społeczności posługę strażaka.

Bo przecież wszyscy jesteśmy powołani do przebywania w domu Ojca naszego w niebie, a nie poza Jego domem.

Maryjo Królowo Polski. Módl się za nami.

Błogosławiony Janie Pawle II. Módl się za nami.

Święty Florianie – módl się za nami.

Amen.

Pełny tekst homilii zob. "Z kroniki Parafii..."

W kościele. /fot. N Strojek/

W kościele /fot. ministrant/

Przy stole - po Mszy Św.

Członkowie OSP z Korzeniowa - w znacznej mierze przygotowali posługę przy przyjęciu gości, oraz posługę przy ołtarzu.

Niezawodni. Jak co roku, tak i na obecną uroczystość Bożego Ciała, Strażacy wystawili delegację do asysty. Bóg zapłać.

Nie sposób pomyśleć tradycyjnej procesji na Boże ciało bez udziału dzieci.  Gratuluję Rodzicom ich wspaniałych pociech i religijnego ducha; Taki charakter ma Uroczystość Bożego Ciała - Uwielbienie Boga za Jego milość do nas.