Zmarł Ks. mgr Zygmunt Kabat – proboszcz parafii Ochotnica Górna

W dniu 7 maja 2011 roku zmarł Ks. mgr Zygmunt Kabat – proboszcz parafii Ochotnica Górna. Wprowadzenie ciała śp. Księdza Zygmunta do kościoła parafialnego w Ochotnicy Górnej w czwartek (12 maja) o godz. 12.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Ochotnicy Górnej w czwartek (12 maja) o godz. 15.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Ks. mgr Zygmunt Kabat urodził się 5 listopada 1953 roku w Tarnowie. Pochodził z parafii Zbylitowska Góra. Po ukończeniu Szkoły Średniej wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 25 maja 1980 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Kamionka Wielka, Mielec – Ducha Świętego, Góra św. Jana, Szymbark, Baranów Sandomierski i Stary Sącz. W latach 1993 – 2003 pełnił urząd proboszcza parafii Głębokie. Ponadto sprawował obowiązki wicedziekana i dekanalnego referenta misyjnego w dekanacie Piwniczna. Od roku 2003 pełnił urząd proboszcza parafii Ochotnica Górna.

Ks. Marek Podgórski – notariusz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie

Piątek, Wielki Tydzień